Українська адвокатура взяла участь в роботі Council of Bars and Law Societies of Europe

У Відні відбулося засідання Комітету PECO у змішаному форматі та засідання Спеціальної Пленарної сесії CCBE.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, її заступник Валентин Гвоздій та Секретар Ради адвокатів України Ігор Колесніков взяли участь в роботі ССВЕ, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

В засіданні Спеціальної Пленарної сесії CCBE взяли участь 29 членів CCBE. Серед багатьох питань, таких як пріоритети CCBE, верховенство права та ситуація в державах-членах, проект пропозицій до тексту майбутньої Європейської конвенції про захист прав адвокатів, етичні правила професії, міграційне законодавство, зміна клімату, штучний інтелект (AI), боротьба з відмиванням та легалізацією коштів отриманих злочинним шляхом (AML) – було обговорено поточний стан адвокатури в Україні, проблеми і виклики, які стоять перед НААУ.

У своїй доповіді українська делегація звернула увагу Європейських колег на те, що українська адвокатура вкотре стала об’єктом цілеспрямованих атак – як інституційних, так і персональних, внаслідок викриття триваючих незаконних практик з державною системою безоплатної правової допомоги, розгляду вкрай сумнівних пропозицій Робочої групи «Юстиція» Національної ради з питань відновлення України, а також необґрунтованого бажання «реформувати» адвокатуру України, незважаючи на високу відповідність засад її діяльності європейським практикам.

Голова НААУ, РАУ подякувала ССВЕ за активну роль цієї професійної організації в неодноразовому привертанні уваги міжнародної юридичної спільноти до ситуації в Україні і за збір та координацію нещодавно наданої значної фінансової допомоги в закупівлі генераторів та портативних зарядних станцій EcoFlow для облаштування Пунктів підтримки діяльності адвокатів у регіонах України.

Нагадаємо, що Комітет з питань Центральної та Східної Європи (PECO) – один з комітетів CCBE, створений спеціально для розгляду питань розвитку правничої професії в Центральній та Східній Європі. Його мета – сприяння зміцненню верховенства закону та підтримка процесу правових реформ у цих країнах.

Рада адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE), заснована в 1960 році, є міжнародною асоціацією, яка з моменту свого створення була в авангарді просування поглядів європейських адвокатів і захисту правових принципів, на яких базується демократія та верховенство права.

CCBE представляє європейські адвокатські асоціації в їхніх спільних інтересах перед європейськими та іншими міжнародними установами. Регулювання професії, захист верховенства права, прав людини та демократичних цінностей є найважливішими місіями CCBE. Сфери особливої уваги включають право на доступ до правосуддя, оцифрування процесів правосуддя, розвиток верховенства права та захист клієнта через просування та захист основних цінностей професії.