У своїй роботі українські та молдавські адвокати стикаються із схожими порушеннями професійних гарантій, зокрема – ототожненням з клієнтом. Відтак, наявний досвід у подоланні подібних негативних явищ може стати корисним для інститутів адвокатури обох країн.
Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.
Можливість спільного напрацювання рішень стала предметом робочої зустрічі, участь у якій взяли заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Юрій Григоренко, президент Спілки адвокатів Республіки Молдова Дорін Попеску та декан Кишинівської колегії адвокатів Олександр Цуркан.
Під час заходу, який відбувся 26 квітня у столиці Молдови, сторони обговорили поточний стан дотримання професійних прав та гарантій адвокатської діяльності, а також окремі аспекти забезпечення незалежності адвокатської професії.
«Коли стороні обвинувачення бракує законних інструментів доведення вини підозрюваного (особливо у гучних справах, що набувають суспільного розголосу), процесуальні опоненти іноді вдаються до тиску на адвокатів. Як виявилося, форми тиску, а також методи протидії цим проявам, багато в чому схожі для української та молдавської правових систем, – прокоментував підсумки зустрічі Юрій Григоренко. – Відтак, обмін кращими практиками захисту наших професійних прав, які зрештою забезпечують незалежність адвокатури, вивчення досвіду співпраці з міжнародними профільними правовими організаціями – усе це може стати в нагоді органам адвокатського самоврядування як України, так і Республіки Молдова».
Нагадаємо, згідно з п.16 Основних положень про роль адвокатів, прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам 1 серпня 1990 року, адвокати не повинні ідентифікуватися з клієнтами та їх справами у зв’язку з виконанням професійних обов’язків. Водночас, на практиці дана норма часто ігнорується. Проблему на професійному рівні обговорювали у Національній асоціації адвокатів України під час круглого столу «Порушення професійних гарантій адвоката в частині ототожнення з клієнтом».