У зв’язку з критичними оцінками роботи Людмили Денісової на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини і питаннями стосовно прозорості фінансування її офісу, про які писав Advokat Post, редакція вирішила перевірити, наскільки прозоро омбудсман звітує про особисті доходи. Аналіз її декларацій за останні роки виявив низку питань, на які, на думку Advokat Post, Людмила Денісова мала б відповісти публічно. Докладніше в нашому матеріалі.
Згідно з декларацією, вона володіє частками 12,5-25% у ТОВ «Асторія-Сіті», «Севастопольмарінсервіс», «Торговий дім Кримзалізобетон» і ОК «Батіліман», які розташовані в анексованому Криму. Ще після призначення Людмили Денісової на посаду омбудсмена в 2018 році ЗМІ писали про те, що вона і її доньки продовжують займатися бізнесом в анексованому Криму. Сама ж уповноважена стверджувала, що після анексії Криму всі її активи були націоналізовані, тому на даний час ні вона, ні її родичі бізнесом на окупованій території не займаються.
Крім того, Людмила Денісова володіє 50% зареєстрованого в Києві ТОВ «Триора», яке займається складським і готельним бізнесом, а також 12,5% ТОВ «Машинобудівний завод Автоливмаш» (Івано-Франківськ), що виробляє машини і техніку для металургії, гірничодобувної промисловості і підземної розробки.
Згідно з даними сайту YouControl, омбудсман має відношення ще до низки компаній, які не вказані у її декларації: ТОВ «Золотий символ» (м.Севастополь), ТОВ «Дігаймер» (м.Севастополь), ТОВ «Корпорація «Гуматекс» (м.Глухів, Сумська область) і ТОВ «Гуматекс ЛТД» (Луганська область, Лисичанськ).
Підсумовуючи, можна сказати, що непрозорість в фінансових питаннях діяльності Офісу омбудсмана, є логічним продовженням непрозорості, яку демонструє Людмила Денисова у декларуванні інформації про власні фінанси. І це знову приводить до питання, наскільки коректним є перебування на державній посаді людини, яка не готова бути прозорою в своїй діяльності і звітувати перед суспільством з важливих питань.