Уповноважений з прав людини вимагає припинити переслідування незалежних адвокатів у Криму та не перешкоджати їхній професійній діяльності в захисті прав громадян України

Заарештованого адвоката Олексія Ладіна, який захищає українських полонених і політв’язнів, російська окупаційна влада в Криму хоче позбавити адвокатської ліцензії.

Про це заявили в так званому «МВС» тимчасово окупованого півострова, – повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, раніше під час обшуку в помешканні Ладіна в Севастополі російські силовики вилучили матеріали, що містять адвокатську таємницю.

Наразі його тримають у спецприйомнику для адміністративно заарештованих у будівлі окупаційного відділу поліції № 1 «Залізничний» у м. Сімферополь. Олексія Ладіна обвинувачують у нібито «дискредитації російської армії» через допис у соцмережі.

Своєї провини адвокат не визнає і вважає, що його переслідують за професійну діяльність. Адже за 14 діб арешту Олексій Ладін пропустить кілька важливих судових засідань у справах українських громадян.

«Систематичні утиски Росією незалежних захисників у тимчасово окупованому Криму суперечать «Основним положенням про роль адвокатів», ухваленим VIII Конгресом ООН із запобігання злочинам, які гарантують адвокатам «можливість здійснювати їхні професійні обов’язки без залякування та перешкод». Такі дії РФ позбавляють українських громадян, які зазнають політично мотивованих переслідувань, права на отримання ефективної правової допомоги», – наголошує Омбудсман України.

Дмитро Лубінець вимагає припинити переслідування незалежних адвокатів на території тимчасово окупованого Криму та не перешкоджати їхній професійній діяльності в захисті прав громадян України.