Ув’язненому російському журналісту Сафронову загрожують нові звинувачення у державній зраді: адвокат

Відомому російському журналісту Івану Сафронову висунуто нові звинувачення у державній зраді, заявив у вівторок його колишній адвокат, а влада повідомила, що завершує розслідування його справи.

Про це пише The Moscow Times.

Хоча матеріали справи засекречені, слідчі стверджують, що НАТО завербувало Сафронова в 2012 році і що він передав чеській розвідці секретну інформацію про військову діяльність Росії на Близькому Сході та деталі співпраці з африканськими країнами в 2017 році.

Адвокат Іван Павлов, який був вимушений виїхати з РФ у Грузію, заявив, що слідство висунуло нові звинувачення проти Сафронова в тому, що він ніби передавав інформацію про військову діяльність Росії в Сирії російсько-німецькому політичному консультанту Демурі Вороніну в 2015 році.

Вороніну, якого заарештували в лютому, також висувають звинувачення у державній зраді. Павлов заявив, що Вороніна підозрюють у передачі інформації німецькій службі зовнішньої розвідки BND і Цюріхському університету в Швейцарії. Павлов зазначив, що після арешту Воронін міг надати інформацію «корисну для слідства».

«За даними ФСБ, передана інформація може бути використана для аналізу дій російських військ у Сирії», – сказав Павлов, посилаючись на ФСБ Росії.

«За версією обвинувачення, Воронін заплатив Сафронову винагороду в розмірі 248 доларів за цю інформацію», — написав Павлов у додатку Telegram.

Сафронову, якому загрожує до 20 років позбавлення волі, якщо його визнають винним у державній зраді, тепер висувають два нових звинувачення у державній зраді.

Нагадаємо, Сафронов, який працював останнє десятиліття як військовий репортер та писав для щоденних газет «Коммерсантъ» та «Відомості», був затриманий під час спецоперації 7 липня 2020 року.

У липні цього року Сафронов заявив, що розслідування державної зради є необґрунтованим і що він не буде укладати угоду з російською владою.