ВАКС не вважає зайнятість адвоката в іншій справі поважною причиною неявки в суд і навіть вказує який дисциплінарний орган має розглядати справу проти адвоката

Прес-служба Вищого антикорупційного суду розповсюдила інформацію про невизнання поважності причини неявки адвоката у Вищому антикорупційному суді 15 липня 2020 року, на яке було призначене судове засідання за обвинуваченням експрокурора ГПУ у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

ВАКС звернув увагу, що захисник обвинуваченого вдруге не з’явилась на судове засідання, надіславши електронною поштою заяву про відкладення розгляду справи через те, що вона бере участь в іншому засіданні. У своїй заяві адвокат вказувала на поважність цієї причин та посилалася на рішення Європейського суду з прав людини у справі «Бартая проти Грузії».

Продовжуючи тиск на сторону захисту прес-служба суду вдалась до розкриття інформації про захисника та навіть вказала який дисциплінарний орган має розглядати справу проти адвоката. Так адвокатка є Головою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при Національній асоціації адвокатів України, а тому ВАКС вказує, що КДКА Києва повинна передати заяву до Вищої КДКА для вирішення питання про направлення на розгляд заяви до КДКА іншого регіону.