Важко уявити, що 50-тисячній адвокатській спільноті, яка обирає своїх кандидатів до ВРП, хтось буде говорити, які кандидати викликають сумніви, а які — ні: Член ВРП Олег Прудивус

Про це повідомив Олег Прудивус, член Вищої ради правосуддя в інтерв’ю Закон і Бізнес, відповідаючи на запитання щодо формування ВРП.

“Кожен із суб’єктів, які беруть участь у формування ВРП, — це самодостатній та потужний орган. Рада формується через численну професійну спільноту суддів, адвокатів, науковців та прокурорів, і їм не потрібні додаткові інструменти для визначення кандидата.

Важко уявити, до прикладу, що 50-тисячній адвокатській спільноті, яка обирає своїх кандидатів до ВРП, хтось буде говорити, які кандидати викликають сумніви, а які — ні. Логічно, що адвокати в такому разі, так само як і судді, науковці та прокурори, скажуть, що це їхнє професійне право і ділити його вони ні з ким не будуть. У нашій країні діють потужні професійні спільноти у сфері права, і їх не потрібно принижувати тим, що хтось буде допомагати у делегуванні кандидатів.

Я з великою повагою ставлюся до будь-якої співпраці з міжнародними партнерами заради розвитку та процвітання нашої держави. Але ж вирішення питань, пов’язаних з формуванням конституційного органу, — це прерогатива виключно громадян України. У цих питаннях є дуже тонка межа і до них варто ставитися відповідально. Тим паче до заяв, що хтось прийде і буде вирішувати питання діяльності державного конституційного органу”, зазначив Прудивус.