Венедіктова повідомила, що відповідність високим міжнародним стандартам забезпечується завдяки присутності іноземців в комісії відбору керівника САП

В четвер, 11 лютого 2021 року, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова взяла участь у Сьомому засіданні Ради асоціації Україна – ЄС у м. Брюссель. Захід відбувся під головуванням Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозепа Борреля та за участю Олівера Варгеї – Комісара ЄС з питань сусідства та розширення.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

«Одним із ключових пріоритетів і подією цього року є обрання Конкурсною комісією керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в прозорий і транспарентний спосіб. Ми сподіваємось, що з новим очільником САП буде дієвим, незалежним органом з високою суспільною довірою», – заявила Генпрокурор.

Вона зазначила, що відповідність конкурсної процедури високим міжнародним стандартам забезпечується, зокрема, призначенням Радою прокурорів до конкурсної комісії авторитетних міжнародних та українських фахівців: Романа Куйбіди – відомого експерта; Нони Цоцорії – колишньої судді Європейського суду з прав людини; Драго Коса – колишнього голови GRECO та Антикорупційної комісії Словенії; Томаса Фаєрстона – американського юриста, партнера міжнародної юридичної компанії Baker McKenzie, а також призначенням Верховною Радою України інших 7-ми членів комісії. Наразі відбувається прийом документів від конкурсантів, який триватиме до 15 лютого.