Венедіктова заявила, що підстав для вручення підозри Медведчуку немає

У середу, 17 березня 2021 року, під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів з питань додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, протидії кримінальним правопорушенням проти довкілля.

Після заходу Ірина Венедіктова відповіла на запитання журналістів чому не вручаються підозри Віктору Медведчуку.

«Ми розмежовуємо санкції і кримінальне провадження. Там, де є кримінальне провадження, це – юридичне питання. Чи є такі провадження? Є. Але я ці справи не розслідую. До мене приходять органи слідства і кажуть: є матеріали, подивіться, треба підписати підозру. Я дивлюся доказову базу, і, якщо вважаю підозру аргументованою і законною, я це роблю. На сьогодні жоден орган розслідування матеріалів (стосовно Медведчука – УНІАН) не надав. А стосовно санкцій, то ви знаєте, що матеріали надала СБУ, і я вважаю їх обґрунтованими, і тому я підтримала ці санкції на РНБО», – сказала Венедиктова.

Також вона додала, що існує декілька справ, в яких фігурує Медведчук.

«Є декілька таких справ, але вони фактові. Їх достатньо багато, і багато з них відкриваються за рішенням суду. Хтось повідомляє, що він щось там написав, сказав, і це – державна зрада. Ми могли і не відкривати, тому що не бачили складу злочину по державній зраді, але громадськість пішла до суду, і суд нас зобов’язав”, зазначила Генпрокурорка.