Представники Верховного Суду долучилися до обговорення проблем судочинства, судоустрою та кримінальної юстиції, які увійдуть до сфери дослідження невідкладного моніторингу Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України.
Про це повідомляє прес-служба Судової влади.
Мета цього моніторингу – розробити термінові концепції / пропозиції законів та інших нормативно-правових актів у тій сфері, яка потребує оперативного правового регулювання під час воєнного стану.
В онлайн-консультаціях взяли участь суддя Великої Палати Верховного Суду Олег Ткачук, суддя Касаційного адміністративного суду у складі ВС Наталія Блажівська і керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расім Бабанли.
Керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду підтримав потребу концептуального моніторингу внутрішніх суперечностей і прогалин у законах та інших актах задля їх усунення, вніс деякі пропозиції щодо покращення цього процесу. Він переконаний, що моніторити потрібно не тільки чинне законодавство, а й зареєстровані у Верховній Раді України законопроекти, з тим щоб розробляти пропозиції щодо вдосконалення вже з урахуванням наявних пропозицій.
Спікер вважає, що до моніторингу також слід віднести питання щодо кримських судів. Річ у тім, що при внесенні на початку травня 2022 року змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» змінена норма, яка регулювала питання визначення територіальної підсудності судів АР Крим та м. Севастополя. На сьогодні це питання має вирішуватися в загальному порядку – підсудність має бути змінена за розпорядженням Голови Верховного Суду. Розгляд цих справ забезпечували суди м. Києва та Херсонської області.