Верховний суд штату Теннессі призупинив дію ліцензії адвоката через коментарі у Facebook

Верховний суд штату Теннессі призупинив дію ліцензії адвоката в Нешвілі, виявивши, що він опублікував у Facebook поради щодо того, як зробити так, щоб смерть була схожа на таку, як в результаті самооборони.

Про це повідомляє tennessean.

Після того, як у 2017 році жінка зробила допис у Facebook з проханням порадити їй, як боротися з можливими зловживаннями або переслідуваннями з боку колишнього партнера, адвокат Вінстон Б. Сіттон підказав їй «заманити» чоловіка до себе додому і застрелити його. Він порадив заявити, що чоловік увірвався з наміром нашкодити їй.

Орган адвокатського самоврядування рекомендував суддям призупинити дію ліцензії Сіттона на 60 днів, але, розглянувши матеріали справи, Верховний суд штату Теннессі визнав, що санкція є недостатньою.

“Наші правила та закони не дозволяють юристам пропонувати поради щодо безкарного вчинення злочину”, – зазначила суддя Холлі Кірбі, яка оформлювала думку більшості суддів.

Сіттон стверджував, що його коментарі були саркастичними та були частиною його “темного гумору”. Перед судом він доводив, що він, 30-річний адвокат, не такий “дурний”, щоб публікувати поради на публічному форумі, якщо б він дійсно серйозно ставився до цього.

Суд призупинив дію його ліцензії на чотири роки, з яких один рік був дійсним, а решту – умовними.

Зазначається, що ліцензія Сіттона раніше вже призупинялась в серпні 2018 року через несплату щорічних внесків.

“Адвокати, які вирішують розміщувати публікації в соціальних мережах, повинні пам’ятати про обережність та судження”, – йдеться в думці.