Весь цей цирк, який відбувається навколо Януковича, влаштовує його захист: адвокат Титич

Суд Європейського Союзу загальної юрисдикції вперше анулював санкції, які запроваджували проти Віктора Януковича.

Про це повідомив Віталій Титич, адвокат героїв небесної сотні в коментарі Громадське радіо.

Це рішення прийняв суд першої інстанції, відповідно протягом 2 місяців може бути подана апеляція. Це рішення не аргументоване доказами, як має бути аргументовано будь-яке рішення — наприклад, у частині того, що Україна не розглядала докази, які б вказували на те, що права Януковича, передбачені процесуальним законодавством, в тому числі право на розгляд своєї справи протягом розумного строку. Якщо це рішення перевести на наші реалії, то це вкрай важлива базова перемога захисту Януковича, над чим вони й працювали всі ці 7 років. Про це треба говорити.

Протягом всіх цих років з 2013 року ЄС накладав санкції на Януковича, не отримуючи від України належних доказів про здійснення розслідування і притягнення Януковича до суду.

Ще у 2014 році департамент Горбатюка передав до суду кримінальні провадження по трьох епізодах стосовно економічних злочинів, вчинених Януковичем як організатором і його групою. Тільки на підставі цих кримінальних проваджень, обвинуваченнях в економічних злочинах Суд Європейського Союзу й очікував доказів.

Станом на сьогодні справа по Сухолуччю досі знаходиться на стадії розгляду в суді першої інстанції, це очевидне порушення права на ефективний судовий розгляд в розумні терміни.

Справа по Межигір’ю взагалі зникла з радарів, там є проблема відсутності нормального законодавства щодо можливості заочного судового розгляду і досудового розслідування.

Весь цей цирк, який відбувається навколо Януковича, влаштовує його захист, перешкоджаючи та блокуючи процедуру досудового розслідування. Країни ЄС не хвилюють проблеми наші внутрішні, що ми не здатні самостійно за 7 років привести своє законодавство до пуття, щоб вони могли забезпечувати право на справедливий розгляд в суді. Відповідно, ці санкції скасовуються.