Відсутність у матеріалах витягу з ЄРДР та повідомлення про підозру не може бути підставою для скасування судових рішень судом касаційної інстанції, якщо сторона захисту не ставить під сумнів сам факт внесення відомостей чи повідомлення про підозру

Позиції судів першої та апеляційної інстанцій: місцевий суд визнав винуватим та засудив ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КК.

Апеляцій суд змінив вирок місцевого суду в частині цивільного позову, у решті вирок залишено без зміни.

Позиція ККС: залишено без зміни рішення судів попередніх інстанцій.

Обґрунтування позиції ККС: колегією суддів ККС встановлено, що матеріали провадження не містять даних про порушення вимог кримінального процесуального чи неправильне застосування кримінального законів, які були б безумовними підставами для зміни чи скасування оскаржуваних судових рішень, а тому підстав для задоволення скарги немає.

Доводи сторони захисту про відсутність в матеріалах кримінального провадження витягу з ЄРДР та повідомлення про підозру не заслуговують на увагу.

Слід зазначити, що захист не ставить під сумнів сам факт внесення відомостей до ЄРДР чи повідомлення про підозру, що може істотно вплинути на кримінальне провадження, а зазначає про відсутність документів у провадженні.

Лише якщо в учасників провадження виникне питання щодо перевірки доказів з огляду на їх належність та допустимість, суд має перевірити ці обставини, в тому числі шляхом витребування та приєднання до справи відповідних процесуальних документів з подальшим наданням їм оцінки (правова позиція ОП у справі No477/426/17).

Після згадки сторони обвинувачення про відсутність у справі зазначених документів, прокурор заявляв клопотання про оголошення перерви для долучення документів, однак і обвинувачений, і його захисник заперечували,
посилаючись на те, що вони ознайомлені із ними. Факт ознайомлення сторони
захисту з матеріалами досудового розслідування підтверджено й відповідними
протоколами.

Таким чином, відсутність в матеріалах судового провадження витягу з ЄРДР та повідомлення про підозру не може бути підставою для скасування судових рішень судом касаційної інстанції (стала практика ККС, застосована у провадженнях 51-137км21, 51-855км21 та ін.).

Детальніше з текстом постанови ВС від 28.07.2022 у справі No 533/1322/19 (провадження No 51-337км22) можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/105533549.