Суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Олександра Яновська розповіла про практику ККС ВС.
Про це повідомляє Судова влада.
«Право на захист – комплексний інститут у межах кримінального процесу, який містить кілька складових. Це взаємовідносини “підозрюваний (обвинувачений, засуджений) – захисник”; забезпечення права на здійснення захисту безпосередньо особою; участь сторони захисту у процесі доказування; обов’язки уповноважених осіб (слідчих прокурорів, слідчих суддів) та органів у гарантуванні права на захист», – зазначила доповідачка.
Олександра Яновська акцентувала на актуальній судовій практиці Верховного Суду щодо забезпечення права на захист.
Так, у постанові від 14 червня 2022 року у справі № 463/5551/15 (провадження № 51-5789км21) ККС ВС вказав, що затримання особи при вчиненні замаху на кримінальне правопорушення або безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні (ст. 207 КПК України), а також особи, підозрюваної у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі (ст. 208 КПК України), є подією, несподіваною для його учасників, а тому здійснюється без ухвали слідчого судді.
Відсутність захисника під час затримання особи у випадку, передбаченому ст. 208 КПК України, не може вважатися порушенням вимог кримінального процесуального закону.