Внутрішньо переміщені особи мають бути звільнені від судового збору: висновок Комітету Національної асоціації адвокатів України

Ініціатива парламенту звільнити від сплати судового збору внутрішньо переміщених осіб відповідає принципу рівності і недискримінації.

Такий висновок зробили у Комітеті НААУ з питань митного та податкового права у правому аналізі законопроекту № 9361 «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

У Комітеті НААУ вважають, що пропоноване законопроектом звільнення від сплати судового збору внутрішньо переміщених осіб є доцільним, адже є значним кроком на шляху захисту прав ВПО, які вже пережили неймовірні випробування.

Крім того, це сприятиме забезпеченню їхніх прав, передбачених статтями 6, 7, 8, 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

«Особи, які вже пережили так багато, не повинні переживати ще й фінансові труднощі в процесі забезпечення свого права на судових захист. Подання позову є важливим засобом захисту порушених прав, і він не повинен бути обмежений фінансовими бар’єрами», – зазначено у висновку.

НААУ просить врахувати висновок під час розгляду законопроекту № 9361 на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.