ВП ЄСПЛ об’єднала кілька справ в одну, тепер назва – Ukraine and the Netherlands v. Russia nos. 43800/14, 8019/16 and 28525/20: Ліщина

Велика Палата Європейського суду з прав людини повідомила, що вирішила приєднати до міждержавної справи Ukraine v. Russia (re Eastern Ukraine) no. 8019/16. ще й справи Ukraine v. Russia no. 43800/14 (щодо дітей з державних закладів, яких незаконно вивозили до Росії на початку війни) та the Netherlands v. Russia no. 28525/20 (це голландська між державна комісія стосовно MH17).

Про це повідомив Іван Ліщина, заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини у своєму Facebook

Нова назва справи: Ukraine and the Netherlands v. Russia nos. 43800/14, 8019/16 and 28525/20.

“Щодо дітей, то ми кілька разів пропонували Суду приєднати їхню справу до великої Донбаської, але цього довго не відбувалось, напевно, у зв’язку з тим, що ця (дитяча) справа не була передана до Великої Палати. Наразі ця справа передана до ВП, як і, вочевидь, голландська заява.

Для нашої справи тут є плюси й мінуси (але плюсів більше). Плюси в тому, що в голландській справі більше матеріалу із кримінальної справи по MH17, яких нам свого часу не дали, посилаючись на таємницю слідства. Тепер ці матеріали будуть і в нашій справі. По-друге, приєднання другого заявника до справи підсилює її контекст: порушення прав людини з боку РФ в ході вторгнення на суверенну українську територію.

З мінусів — це може дещо затягнути розгляд справи, бо на сьогодні голландська заява ще навіть не комунікована РФ. Але з огляду на загальну неквапливість ЄСПЛ при розгляді таких справ (нагадаю, Кіпр проти Туреччини від заяви до рішення по справедливій сатисфакції ЄСПЛ розглядав 40 років), таке затягування навряд чи можна вважати серйозним ризиком. В будь-якому випадку, ми проситимемо ЄСПЛ прискорити розгляд голандської справи з тим, щоб об’єднання заяв, яке Україна підтримує, не призвело до затягування розгляду її скарг”, зазначив заступник Міністра юстиції.