Впродовж 2020 року 97 разів були порушені права адвокатів: НААУ

Порушення прав адвокатів залишаються центральним питанням у діяльності НААУ впродовж всіх років її існування.

За 9 місяців 2020 року адвокати звернулися до рад адвокатів регіонів із заявами про порушення їхніх прав 97 разів. До РАУ за цей період надійшло 83 такі звернення. До Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів поступило 73 звернення за три квартали цього року.

Про це зазначила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України 18 грудня, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Найчастіше порушення прав адвокатів відбуваються у Київській області та Києві, Одеській і Дніпропетровській областях. Там відбувається найбільше обшуків і затримань. Так, в третьому кварталі Україні відбулося 62 санкціоновані обшуки адвокатів, з них 18 – у Київській області.

Ради адвокатів регіонів здійснили за цей період 95 виїздів на обшуки та затримання адвокатів. Найчастіше це траплялося на Київщині (36 разів), Одеській області (23 ради), м. Києві (19 разів). Крім того, впродовж липня-вересня сталося ще 33 обшуки та затримання захисників без повідомлення РАР, що фактично є порушенням закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Негативні рекорди за кількістю таких випадків тримають Київська область (18) та Одеська (8).

У 2020 році адвокатська спільнота стикнулася з проблемою порушення прав адвокатів з боку суддів, і не лише Вищого антикорупційного суду. Тиждень тому у Запорізькій області стався кричущий випадок, коли на адвоката стався напад у приміщенні суду, а участь у цьому брали працівники правоохоронних органів.

«Важливо, щоб ця статистика отримувала якнайширший розголос, адже прямі порушення профільного закону мають бути відомі не лише адвокатам чи правоохоронним органам. Про це мають дізнаватися журналісти, суспільство. Ми завжди докладаємо максимально зусиль для того, щоб і конкретні історії, і така аналітика були доступними для преси і в цьому журналісти мають бути нашими союзниками», – зазначила Лідія Ізовітова.