ВРП можна розвантажити введенням інституту дисциплінарних інспекторів: Костін

Про це повідомив Андрій Костін, голова комітету Верховної ради України з питань правової політики “Судебно-юридической газете”.

“Потрібно створити інструменти, які дозволили б Раді правосуддя стати органом, здатним швидко і ефективно вирішувати поставлені перед ним завдання. Наприклад, можна запустити знову, з новим змістом, інститут дисциплінарних інспекторів, які повинні кілька «розвантажити» членів Вищої ради правосуддя. В даний час фактично з кожної скаргою, а їх насправді надходять тисячі, повинен працювати особисто член Ради правосуддя, що, як мені здається, не зовсім раціонально”, зазначив Костін.

Андрій Костін вважає, що у Раді правосуддя повинно бути окреме, максимально незалежний підрозділ дисциплінарних інспекторів, які фактично самостійно повинні проводити перевірку надійшли на суддів скарг, вивчати позиції сторін, при необхідності виїжджати на місце подій для більш повного розгляду. Такі інспектори повинні будуть проводити попередню перевірку заяв і готувати рішення, зокрема про відмову у відкритті дисциплінарної справи чи, навпаки, мати право відкривати дисциплінарні справи.

“Завданням власне членів Ради правосуддя може залишитися розгляд відкритих дисциплінарних справ. Мені здається, що такий механізм зможе «розвантажити» Раду правосуддя, зробивши розгляд скарг на суддів більш швидким і якісним”, резюмував голова Комітету.