ВРП покарала попередженням суддю Шевченківського райсуду Києва Притулу за те, що вона накричала на учасника судового процесу

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу на суддю Шевченківського районного суду міста Києва Наталію Притулу.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».  

Скаргу до ВРП подав ветеран АТО та ліквідатор аварії на ЧАЕС Дмитро Акімов. Його справу розглядала суддя Притула і, як каже скаржник, у день, коли суддя мала винести рішення, вона задовольнила самовідвід після трьох років її розгляду. Також суддя накричала на Акімова.

Суддя пояснила, що задовольнила самовідвід, бо Акімов звинуватив її під час  судового засідання у вчиненні злочину. Також суддя каже, що Акімов негативно висловлювався у бік судді. 

Для того, щоб розібратися у ситуації та дізнатися, що насправді відбулося на засіданні, можна було б послухати запис. Однак як виявила ВРП, цей єдиний запис пошкодили і на ньому тепер чути лише шум. У суді кажуть, що запис засідання змінили через 5 днів після інциденту з суддею. Там не  знають хто і як його пошкодив. Притула ж не пам’ятає деталей подій під час засідання. Тому доповідач у цій дисциплінарній справі Роман Маселко попросив запис засідання у Акімова.

На цьому записі чутно, як суддя кричить на Акімова, бо він заявляє, що до справи не додали подані ним документи.

«Ви хочете зараз, щоб я витрачала час, з’ясовувала де ця справа. Вибачте, я справи не підшиваю. Я не можу проконтролювати серед своїх тисяч справ, чи все секретар підшила. Це фізично неможливо. А ви зараз мені пишете, що я упереджена і необ’єктивна, виношу, знаючи наперед, неправосудні рішення. Скажіть мені, будь ласка, як я можу слухати ваші справи взагалі, коли ви мені таке пишете?», — реагує криком суддя на слова Акімова. 

Сварка закінчилася ударами судді руками по столу й словами: «У мене дуже велике бажання написати заяву про самовідвід, тому що я не можу бути об’єктивною при розгляді цієї справи, тому що мене, вибачте, звинувачують у тому — в кримінально-карному діянні, де немає вироку суду. Вибачте, я сприймаю це як образу».

Далі суддя йде в нарадчу кімнату та задовольняє свій самовідвід.

В результаті розгляду дисциплінарної справи, колегія Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя підтримала пропозицію члена ВРП Сергія Бурлакова — застосувати до судді Притули дисциплінарне стягнення у виді попередження.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.