ВРП утворила комітет з питань реалізації та впровадження цифрового проєкту у сфері правосуддя

Рішення про створення комітету Вища рада правосуддя прийняла на засіданні 11 травня 2021 року, повідомляє прес-служба ВРП.

Координаційний комітет – тимчасовий колегіальний консультативно-дорадчий орган Вищої ради правосуддя, утворений з метою забезпечення узгоджених дій для вироблення пріоритетів та механізму розвитку електронного правосуддя.

Серед основних завдань Координаційного комітету:

  • сприяння впровадженню та удосконаленню функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;
  • сприяння впровадженню в судах, інших органах і установах системи правосуддя України цифрових трансформацій;
  • погодження та координація проєктів з питань інформатизації судів, інших органів і установ системи правосуддя;
  • участь у розробленні проєктів нормативно-правових актів, пов’язаних із розвитком цифрових інноваційних технологій в системі правосуддя України;
  • сприяння у наданні Державній судовій адміністрації України методичних рекомендацій з питань проведення оцінки стану захищеності інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах судів, інших органів і установ системи правосуддя України;
  • координація робіт щодо приєднання до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів;
  • сприяння в організації обміну даними ЄСІТС з державними електронними інформаційними ресурсами органів і установ;
  • взаємодія з Міністерством цифрової трансформації України з питань інтеграції електронних судових сервісів з мобільним додатком та вебпорталом «Дія»;
  • підготовка методичних рекомендацій та інших інформаційних матеріалів, пов’язаних із реалізацією заходів, спрямованих на розвиток електронного правосуддя.

До складу Координаційного комітету увійдуть представники Вищої ради правосуддя, Міністерства цифрової трансформації України, Державної судової адміністрації України, Верховного Суду, Міністерства юстиції України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, народні депутати та інші.

Нагадаємо, між Вищою радою правосуддя та Міністерством цифрової трансформації України підписано Меморандум щодо співробітництва у сфері цифрового розвитку та впровадження цифрових інновацій в системі правосуддя України.