ВРП відсторонила суддю Грищенко від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Вища рада правосуддя на засіданні 30 березня 2021 року задовольнила клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової та тимчасово відсторонила суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Ірину Грищенко від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення.   

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

На обґрунтування клопотання, що надійшло до ВРП 19 березня 2021 року, Генеральний прокурор зазначила, що подальше здійснення правосуддя Грищенко І.О. може завдати значної шкоди авторитету правосуддя.

Згідно із частиною першою статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою радою правосуддя. На стадії судового провадження строк відсторонення встановлюється до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Враховуючи, що обвинувальний акт стосовно судді перебуває на розгляді суду, а також співмірність між засадами незалежності та недоторканності суддів, наслідками тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, Вища рада правосуддя прийняла рішення відсторонити суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко І.О. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження за обвинуваченням у вчиненні вказаного кримінального правопорушення.