ВС залишив без змін вирок лікарю за неналежне виконання професійних обов’язків, що призвело до смерті дитини

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без змін судові рішення щодо медичного працівника, засудженого за неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.

Про це повідомляє Судова влада.

Як установили суди, черговий лікар-хірург не запідозрив у неповнолітнього пацієнта гострої хірургічної патології, несвоєчасно встановив діагноз і не призначив усі необхідні дослідження та обстеження з метою підтвердження або спростування такої патології. Це призвело до відтермінування операційного втручання, погіршення загального стану хворого, розвитку незворотних ускладнень і, як наслідок, – смерті неповнолітнього.

Вироком Миколаївського районного суду Львівської області, залишеним без змін ухвалою Львівського апеляційного суду, лікаря визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України, та засуджено до 3 років позбавлення волі з позбавленням права займатися лікарською діяльністю на такий самий строк. На підставі п. «є» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» його звільнено від відбування покарання.

Повний текст постанови ККС ВС у справі № 443/284/19 (провадження № 51-3361км22) буде проголошено 17 квітня 2023 року о 12:00.