Всі компанії зобов’язані оновити інформацію про бенефіціарних власників: адвокат Тарас Литовченко

11 червня 2021 року був опублікований наказ Міністерства Фінансів України № 163 від 19.03.2021, яким встановлюються вимоги до структури власності юридичних осіб. Наказ набере чинності через місяць з дати його офіційного опублікування.

Про це повідомляє Тарас Литовченко, адвокат юридичної компанії GOLAW.

Структура власності є офіційним документом, який має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Відповідний документ подається в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють українською юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами.

Нагадаємо, що відповідно до вимог п. 4 Перехідних положень Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (надалі – «Закон») юридичні особи, зареєстровані до 28.04.2020 року, зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом.

Крім того, відповідно до п. 22 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

Також, щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів, юридичні особи зобов’язані подавати структуру власності та підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника.

З моменту набрання чинності Наказом, структуру власності також необхідно буде подавати і під час проведення більшості реєстраційних дій щодо юридичної особи.

За неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридиної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи (в тому числі і структури власності юридичної особи), чинне законодавство передбачає накладення штрафу на керівника юридичної особи або на особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи у розмірі від 17 000 грн до 51 000 грн.

Як ми можемо допомогти:

  • провести аналіз корпоративної структури компанії;
  • актуалізувати необхідну інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності Вашої компанії відповідно до вимог Закону;
  • надати всебічні роз’яснення та консультації щодо дотримання вимог законодавства для уникнення штрафних санкцій.