Виявляється, що більше половини заяв, поданих проти України, оформлено невеличкою командою юристів з московської юрфіми “Клішин і Партнери”: уповноважений з питань ЄСПЛ Ліщина

Схеми виявили, що станом на початок 2021 року переважна більшість скарг до ЄСПЛ щодо війни на Донбасі подана проти лише однієї держави – України. Щодо війни, в якій беруть участь дві держави, одна з яких – здійснила агресію, напала на Україну, а інша – боронить кордони від російських гібридних сил.

При цьому розслідування показало: близько 98 відсотків скарг через війну на Донбасі, які подані виключно проти України та зараз перебувають на розгляді суду, направляли адвокати або з Росії, або з окупованих теренів України, що підконтрольні Москві.

“Ми давно чекали на завершення цього розслідування, і ось, нарешті, журналісти Схеми: корупція в деталях – RFERL зробили блискучий матеріал, який наочно показує, що деякі наші «зради» досить буквально – справа рук північних сусідів. Наприклад, третє місце серед країн Ради Європи за кількістю звернень до ЄСПЛ. Виявляється, що більше половини заяв, поданих проти України, оформлено невеличкою командою юристів з московської юрфіми «Клішин і Партнери», яка обслуговує мого колегу, агента РФ в ЄСПЛ, отримуючи за це під 600 тис. доларів на рік.

Усі адвокати цього об’єднання перебувають у топі адвокатів за кількістю поданих до ЄСПЛ заяв. Причому всі або практично всі їхні заяви подані проти України.Я не намагаюся сказати, що в Україні немає проблем з правами людини – є, й досить багато. Я навіть не намагаюся сказати, що з більш як 5000 заяв, поданих адвокатами цієї фірми, немає жодного із реальними порушеннями (хоча б за статистикою там мають бути заяви із обґрунтованими скаргами). Але що я хочу сказати – так це те, що за майже п’ять років держслужби я почав вірити в теорії заговору”, заявив Заступник міністра юстиції України – уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.