Викрито голову міськрайонного суду та адвоката, які за попередньою змовою організували шахрайську схему заволодіння чужим майном

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито голову міськрайонного суду однієї з областей України та адвоката, які за попередньою змовою організували шахрайську схему заволодіння чужим майном (ч. 2 ст. 190 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, голова суду та адвокат шляхом обману хотіли отримати від громадянина кошти за нібито прийняття позитивного судового рішення щодо поновлення строку для пред’явлення виконавчого документу. За сприяння у вирішенні цього питання вони вимагали 6 тис дол США, що становило близько 10% від суми позову.

Правоохоронцями задокументовано одержання суддею та адвокатом першої частини обумовленої суми у розмірі 81 тис грн шляхом переказу коштів на банківський рахунок. На одержанні останньої частини коштів – 2500 дол США їх було викрито.  

Наразі їм повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

Тривають обшуки у службових приміщеннях суду, а також за місцем проживання.

Заходи  з викриття проводилися прокурорами спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві, за оперативного супроводу Головного оперативного управління ДБР.