Вища рада правосуддя та НАЗК підписали меморандум з метою подолання корупції в судовій системі

21 червня відбулося підписання Меморандуму про взаємодію та співпрацю між Вищою радою правосуддя та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Про це повідомляють ВРП та НАЗК.

«Підписання Меморандуму – це знакова подія, адже це перший документ про співпрацю з антикорупційним органом. Це важливий крок у напрямку досягнення цілей подолання корупції та водночас забезпечення незалежності судової влади. Іншим важливим кроком стане відновлення процедури розгляду дисциплінарних скарг щодо дій суддів, що дасть змогу підвищити рівень довіри до судової влади. Сподіваюсь це відбудеться найближчим часом», – зазначив Голова ВРП Григорій Усик.

В.о. Голови Національне агентство з питань запобігання корупції Артем Ситник згадав справу Князєва та необхідність формування доброчесного суддівського корпусу.

«Ситуація із затриманням ексголови Верховного Суду та відповідна позиція і реакція ВРП вкотре засвідчили надзвичайно важливу роль Ради для зменшення рівня корупції в судовій системі. Посилення співпраці НАЗК і ВРП сприятиме формуванню доброчесного суддівського корпусу та  відновленню авторитету й довіри суспільства до суддів. Укладений  Меморандум – це дія на випередження, аби унеможливити  подібні корупційні скандали, що вбивають довіру до всієї системи», – зазначив в.о. Голови НАЗК Артем Ситник.