Вища рада правосуддя відсторонила суддю Ленінського районного суду Полтави Новака від судочинства

Вища рада правосуддя відсторонила суддю Ленінського районного суду Полтави Юрія Новака від судочинства до кінця розгляду його справи про шахрайство, недостовірне декларування та підбурення до дачі хабаря або її закриття.

За це рішення проголосувало 16 членів ВРП.

«Клопотання заступника генерального прокурора – керівника САП Олександра Клименка задовольнити. Тимчасово відсторонити суддю Ленінського райсуду Полтава Юрія Новака від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження за обвинуваченням Юрія Новака у вчинення кримінального правопорушення. ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України», – оголосив рішення голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик.

Вищий антикорупційний суд вже призначив до розгляду справу полтавського судді Новака.

Нагадаємо, слідством під час досудового розслідування було встановлено, що суддя, посилаючись на свої знайомства із суддями Полтави, маючи умисел на привласнення чужого майна підбурив особу до надання неправомірної вигоди судді іншого суду Полтави за задоволення позову у цивільній справі. Суддя створив враження та запевнив, що судове рішення на свою користь особа може отримати лише за неправомірну вигоду у розмірі 10 тис. доларів. Проте як з’ясувалося, вказані кошти він і не намагався передати за вирішення питання, а розпорядився ними на власний розсуд.