Вища школа адвокатури НААУ та Українська Гельсінська спілка з прав людини підписали Меморандум про співпрацю

Директор Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України Савва Кузьменко та виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко підписали Меморандум про співпрацю.

Про це йдеться на сайті ВША НААУ.

Метою цього Меморандуму є партнерство з питань забезпечення професійного навчання, зокрема надання освітніх послуг та методичної/консультаційної/інформаційної підтримки адвокатів, правників, представників системи освіти, інших груп фахівців та службовців, для підвищення рівня їхньої професійної компетентності.

Меморандум передбачає співробітництво за такими напрямами:

  • • розроблення навчальних курсів і програм, проведення заходів з підвищення професійної кваліфікації для адвокатів та юристів інших спеціальностей;
  • • взаємна експертна допомога та обмін досвідом у сфері професійного навчання та підвищення кваліфікації правників на основі стандартів прав і свобод людини;
  • • правопросвітництво щодо дотримання прав прав і свобод людини у різних сферах життєдіяльності, їх реалізації та захисту;
  • • організація спільних адвокаційних кампаній у правозахисній сфері, з питань імплементації міжнародних стандартів та впровадження людиноцентричних змін в національне законодавство.

Під час зустрічі сторони обговорили можливі форми взаємодії між установами й окреслили план дій на найближчу перспективу. Зокрема, домовились про проведення спільних освітніх заходів: круглих столів, вебінарів, консультацій та форумів.

Взаємодія освітньої платформи ВША НААУ та правозахисної інституції УГСПЛ сприятиме підвищенню професійної кваліфікації правників різних спеціальностей, матиме наслідком створення унікальних навчальних проєктів і програм, що поєднуватимуть українське національне законодавство з міжнародними стандартами та прогресивним світовим досвідом у сфері захисту прав людини, забезпечить високий рівень професійної правничої допомоги населенню та ефективну реалізацію права на доступ до правосуддя.

Про цю подію також повідомляється на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини.