Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд по суті у справі стосовно Андрія Коболєва: ч. 5 ст. 191 КК

14 грудня 2023 року за результатами підготовчого засідання колегія суддів Вищого антикорупційного суду відмовила стороні захисту в поверненні обвинувального акту, призначила до розгляду по суті та розпочала розгляд у справі стосовно колишнього Голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Прокурор у судовому засіданні оголосила короткий виклад обвинувального акту. Наступне засідання у справі призначено на 04.01.2024.

Нагадаємо, за версією слідства, у 2018 році голова правління, ніби зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою Компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше посадовець підготував зміни та доповнення до Подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів США. При цьому голова правління свідомо приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради Компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було ніби незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Дії колишнього голови правління кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.