Вищий антикорупційний суд заарештував чоловіка очільниці Асоціації правників України Андрія Довбенка. Поки заочно.

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту чоловіка очільниці Асоціації правників України Андрія Довбенка, якого Національне антикорупційне бюро, разом зі Спеціальною антикорупційною прокуратурою підозрюють в організації розтрати арештованого та переданого в управління Національному агентству з менеджменту та розшуку активів майна на 485 млн грн.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

«19 квітня 2023 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою організатору розтрати арештованого майна на 485 млн грн. На сьогодні підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку. Після його затримання та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу», – інформує САП.

Нагадаємо, НАБУ і САП здобули докази того, що викрита цьогоріч розтрата майна, переданого АРМА, здійснена організованою злочинною групою (ОЗГ) у складі чотирьох осіб. 29 грудня її організатору, власнику низки юридичних компаній, повідомили про підозру у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Андрій Довбенко і є тим другом Андрія Богдан, та чоловіком президентки Асоціації правників України Анни Огренчук, які святкували весілля у Сан-Тропе на день Незалежності України та потрапили у скандал.

В свою чергу, сам Довбенко на своїй сторінці у Facebook заявив, що рішення суду є незаконним.

“Сьогодні Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про мій заочний арешт. При цьому підстави для такого рішення – відсутні, а з юридичної точки зору це рішення є незаконним. Інакше, як правовий нонсенс, його назвати не можу”, – написав Андрій Довбенко.

Чоловіки Президентки Асоціації правників України вважає рішення суду незаконним, і планує оскаржити його в апеляційному порядку.

“Крім того, відстоюватиму свої права у Європейському суді з прав людини”, — додав він.