З 9-ю річницею створення НААУ привітали представники влади, партнери та колеги. Чимало з них вийшли саме з лав адвокатури

Представники адвокатури зараз є у Верховній Раді – це майже 50 народних депутатів; адвокати обрані до складу громадських і науково-консультативних рад відповідно правоохоронних органів, Верховного та Конституційного суду; адвокати працюють у Вищій раді правосуддя та інших органах судової влади.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Від депутатського корпусу Верховної Ради адвокатську спільноту привітали Голова Комітету ВР з правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Валерій Божик та заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики Галина Янченко. Вони подякували адвокатам за активну та систематичну участь у розробці законопроектів не тільки у Комітетах ВР, а й у Комісії з питань правової реформи при Президентові України, а також висловили підтримку законодавчих ініціатив з боку адвокатської спільноти.

«Як адвокат, я вже багато разів говорив, і зараз хочу підкреслити, що інститут адвокатури в Україні з усіх органів системи правосуддя можливо поставити на перше місце з точки зору належного виконання функцій. Проте сучасні виклики всієї системи правосуддя також вимагають від нас вдосконалення інституту адвокатури, у тому числі, щодо рівних умов доступу до професії, більшої захищеності прав адвокатів при здійсненні адвокатської діяльності тощо. І ми готові і надалі співпрацювати», – наголосив Сергій Іонушас.

Привітали НААУ з 9-ю річницею в.о. Голови ВРП Олексій Маловацький та член ВРП Павло Гречківський. Вони наголосили, що з моменту свого створення НААУ досягла статусу впливової організації і висловили підтримку у питанні відстоювання незалежності адвокатури.

«Я не підтримую позицію, що держава має реформувати адвокатуру. Адвокатура сама має визначатися з тим, як себе реформувати. В цьому була основна мета закону 2012 року про адвокатське самоуправління. Перед цим нас намагався реформувати то Мінюст, то інші. Ми маємо великі виклики. Але я вважаю, що ми з ними справимось, як і до того», – сказав Олексій Маловацький.

Президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко відзначив високий рівень саморегулювання НААУ та висловив готовність до співпраці і надалі.

«Нотаріусам та адвокатам важлива комунікація між собою з метою формування правильної та єдиної юридичної практики у різних напрямках правовідносин, які нам бувають дотичні. Нам важливо спільно підвищувати правову культуру громадян. Нотаріальна палата та НААУ співпрацюють вже давно. У нас підписаний меморандум, ми перебуваємо постійно на зв’язку та готові ділитися досвідом і реалізовувати спільні проекти», – зазначив Володимир Марченко.

Також НААУ привітали Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов, Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко, суддя Конституційного суду України Галина Юровська, Голова Ради суддів України Богдан Моніч, ректор КНТЕУ Анатолій Мазаракі та інші.