З’явився альтернативний проєкт щодо звільнення адвокатів від мобілізації: 9631-1

Адвокати, які отримали свідоцтво до запровадження в Україні воєнного стану та не зупинили адвокатську діяльність, можуть отримати звільнення від призову.

Відповідний проект Закону №9631-1 від 05.09.2023 «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо забезпечення кожному права на захист в умовах воєнного стану» зареєстрований у Верховній Раді, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Потребу у прийнятті Закону автор законодавчої ініціативи пояснює необхідністю забезпечення кожному права на захист в умовах воєнного стану. Крім іншого, це також сприятиме реалізації процесуального принципу змагальності сторін в судовому процесі.

Це вже другий (альтернативний) варіант урегулювання питання. Нагадаємо, основним проектом №9631 від 21.08.2023 пропонувалася відстрочка від мобілізації для адвокатів, що мають стаж адвокатської діяльності не менше десяти років та тих, хто включений до Реєстру адвокатів, що надають безоплатну вторинну правничу допомогу.

Згідно із проектом №9631-1, у період дії правового режиму воєнного стану в Україні, не підлягають мобілізації адвокати, які були включені до Єдиного реєстру адвокатів України до дня введення воєнного стану в Україні та щодо яких до ЄРАУ не внесено відомостей про зупинення адвокатської діяльності.