За його затримання отримані премії, підвищення, і ніхто не буде шукати справжнього вбивцю: адвокат Сулима у справі вбивства Фаріон

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон 18-річний В’ячеслав Зінченко стверджує, що не причетний до її загибелі. Пістолет, з якого був здійснений смертельний постріл, не знайдений, але у справі з’явився ще один – травматичний.

Про це пише Апостроф.

За словами його адвоката Ігоря Сулими, незважаючи на те, що Зінченко заперечує свою провину, не знайдено зброю, з якої зроблено смертельний постріл, навіть мотиви невідомі, з його клієнта цілеспрямовано роблять обвинуваченого у вбивстві. Поліція не шукає справжнього вбивцю, вважає адвокат. І навіть історія з травматичним пістолетом дуже заплутана.

«Сьогодні складається така ситуація – є підозрювана особа. За його затримання отримані премії, підвищення, і ніхто не буде шукати справжнього вбивцю. Тому слідчі органи всі докази підганяють під підозрюваного», – розповідає «Апострофу» адвокат Зінченка Ігор Сулима.

Запитань більше, ніж відповідей

Нещодавно в пресі з’явилася інформація, що в рамках розслідування вбивства Фаріон під час обшуку у менеджера «Дніпромлин» у Дніпрі був виявлений пістолет «Форт-12». Але, як вважає адвокат, він не має жодного відношення до справи, й інформація про те, що пістолет знайшли в будинку у нібито сестри Зінченка, не відповідає дійсності, оскільки у хлопця немає сестри. І незрозуміло, яке відношення ця жінка має до підозрюваного. Хоча правоохоронні органи намагаються прив’язати цю травматичну зброю до справи, зазначає Сулима. Незважаючи на те, що знайшли його не у нього вдома, а невідомо де.

«Його ДНК зараз будуть «ліпити» де можна і де не можна. Це звичайна практика», – підкреслює адвокат.

Ось, наприклад, історія з червоними рукавичками, схожими на ті, що були на вбивці Фаріон і які фігурують у справі. Як вважає адвокат, людина, яка вчиняє злочин, не буде таке зберігати. Викинути дорогий пістолет, але залишити дешеві рукавички – це зі світу казок. Через це напрошуються висновки про те, що це все постановка.

Як вважає адвокат, його підзахисний потрапив у цю історію тільки тому, що зовні схожий на описуваного вбивцю. І на його місці міг опинитися будь-хто.

«В’ячеслав готовий довести свою невинуватість, навіть незважаючи на те, що йому доведеться просидіти в СІЗО не один місяць, а то й рік. Йому не змінять запобіжний захід після 60 днів, це навіть не обговорюється. Інша справа, що на його адресу надходили серйозні погрози. І це при тому, що його провина не доведена. З мотивом теж не все зрозуміло», – підкреслює адвокат.

Особистий мотив, без політики

У поліції не коментують це кримінальне провадження, оскільки триває досудове слідство. Як і не говорять, що ж підштовхнуло хлопця на вбивство публічної особи. Але заступник голови Національної поліції Андрій Нєбитов після затримання В’ячеслава Зінченка заявив, що він особисто з ним спілкувався і дійшов висновку, що «він любить Україну і йому здається, що він діяв правильно. Вважає, що не потрібно розділяти українське суспільство».

Фактично виходить, що це особистий мотив 18-річного хлопця. Судовий експерт Юрій Ірхін зазначив, що вбивця Фаріон ретельно готувався або ж його хтось готував до цього. Але чи може людина у 18 років так професійно виконувати такого роду дії? Тут уже питання.

«Ця справа мені нагадала справу Шеремета. Адже навіть пресконференція після затримання Зінченка була проведена за таким самим шаблоном, як і з Шереметом. Тим цікавіше спостерігати за розслідуванням і його результатом», – прокоментував Ірхін і зазначив, що хлопець поводиться спокійно і впевнено.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.