Адвокат Кононенко заявив, що буде апеляція на вирок у справі вбивства очільника Кременчука Бабаєва і судді Лободенка

У Пирятинському районному суді Полтавської області оголосили вирок у справі вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Олександра Лободенка. Їм призначили по 15 років позбавлення волі, але випустили у залі суду.

Про це повідомляє Суспільне.

Обвинуваченим Олександру Мельнику, Олександру Крижановському та Ігору Кунику, яких обвинувачують в убивстві мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка, призначили по 15 років позбавлення волі за вбивство міського голови. За позбавлення життя судді чоловіків виправдали через недоведеність вини.

Під час слідства під вартою чоловіки були близько 10 років. За так званим “законом Савченко”, один день попереднього ув’язнення зараховується за два дні позбавлення волі при обчисленні судом строку покарання. Нині вважається, що вони відбули покарання. Такий вирок 3 травня оголосила суддя Наталія Нагорна.

“Ми вважаємо, що покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років не відповідає тяжкості скоєного злочину, не відповідає його суспільній небезпеці. Вбито міського голову, публічно, серед білого дня, в центрі міста. Це зневага до суспільства, зневага до будь-яких людських цінностей. Їм повинно призначено бути у вигляді довічного позбавлення волі, як цього прохали потерпілі і сторона обвинувачення. Тому потерпілі, це вже погоджено, будуть подавати апеляцію на м’якість вироку”, — повідомив адвокат Анатолій Кононенко.

Усіх трьох чоловіків випустили під особисте зобов’язання до набуття вироком законної сили. Вони мають носити електронні браслети і виплатити моральну шкоду донькам Олега Бабаєва по 3 мільйони гривень.

Справа в Пирятинському районному суді розглядалась із 2021-го року. А судовий процес тривав із лютого 2015-го.

Нагадаємо, що резонансні вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка сталися ще 2014 року. На початку вересня того ж року затримали ймовірних організаторів і виконавців убивств. У замовленні злочину підозрюють Олександра Мельника, директора телекомпанії «Візит». Він мав судовий спір з міською владою, і частина його майна була арештована ухвалою судді Лободенка. Підозрюваним в організації вбивства назвали Олександра Крижановського, а ймовірними виконавцями – Ігоря Пасічного, а також Ігоря Куника й Ігоря Євсеєва (щодо останнього до суду обвинувачення не дійшли). Їм інкримінували різні пункти ст. 115 ККУ (Умисне вбивство) та взяли під варту.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.