За рішення на користь олігарха Жеваго Голова Верховного суду Князєв отримав $2.7 млн неправомірної вигоди

Національне антикорупційне агентство викрило на отриманні неправомірної вигоди на приблизно 2.7 млн доларів, або ж 100 млн грн, голову Верховного Суду Всеволода Князєва.Його у затримали, ще у 18 суддів провели обшуки.

Про це повідомляють САП та НАБУ.

В НАБУ повідомили, що кошти суддя отримав за позитивні рішення суду щодо олігарха та мільярдера Костянтина Жеваго.

Велика Палата Верховного суду розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo, який належить Жеваго. Рішення, яке виніс суд, залишило акції комбінату пов’язаним з олігархом компаніями та скасувало недійсність договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому.

«За інформацією джерел, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити. Водночас Князєв уже близько півтора року не має заступника, тому його затримання означатиме “обезголовлення” органу», – повідомило ZN.

Нагадаємо, Всеволод Князєв обійняв посаду голови Верховного суду у жовтні 2021 року. Його обрали на пленумі ВС України таємним голосуванням. За Князєва проголосувало 98 з 168 суддів.