Захисники Червінського подали термінове звернення до Європейського суду з прав людини

Захисники полковника Романа Червінського подали термінове звернення до Європейського суду з прав людини через його незаконне позбавлення волі та зникнення.

Про це повідомляє МГО “Міжнародне об’єднання “Народний адвокат”.

“У зв’язку з незаконним позбавленням волі після 19 квітня 2024 року та незаконним переховуванням (тримання incommunicado) полковника Романа Червінського, адвокат Віктор Василюк, партнер ЮК “Катеринчук, Моор і партнери”, терміново подав звернення до ЄСПЛ в порядку, передбаченому Правилом 39. Ця процедура передбачає можливість Суду зреагувати на звернення невідкладно”, – сказано в дописі.

Зазначається, що такі події становлять загрозу здоров’ю Романа Червінського через недбале ставлення та катування під час тримання його під вартою, та ненадання медичної допомоги, тримання без їжі тощо.

“А з огляду на певні прецеденти, як, скажімо, видача Володимира Цемаха, видача беркутівців до РФ в обхід усіх законних процедур, не виключаємо і загрозу його життю. Зловживання інструментами кримінального переслідування вже стало ганебною ознакою теперішньої влади. Це страшенно шкодить не лише тим, що мимоволі стали жертвами порушення статті 18 Європейської конвенції, яка забороняє це робити, але шкодить і всім нам, шкодить Україні, адже є перепоною на шляху європейської інтеграції України”, – додали захисники.

Також уточнюється, що скаргу вже розглядає ЄСПЛ.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.