Захист прав у Волинському ТЦК вже може здійснюватися адвокатами: проведено робочу зустріч із Радою адвокатів Волинської області

У зв’язку із активним обговоренням питання надання правової допомоги військовозобов’язаним та з метою налагодження взаємодії, керівником Волинського Обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки проведено робочу зустріч із Радою адвокатів Волинської області.

Про це повідомляє Волинське ОТЦК та СП.

Обговорено проблемні питання та шляхи їх вирішення задля поліпшення подальшої роботи.

Інформуємо громадян, захист прав яких може здійснюватися адвокатами. До територіальних центрів прибувають громадяни різних категорій:

  • особи звертаються з питаннями соціальних виплат, допомог, пенсій, одноразових грошових виплат;
  • ⁠щодо надання їм відстрочки чи внесення актуальних відомостей до реєстру «Оберіг»;
  • військовозобов’язані особи, що прибувають до ТЦК та СП з рекомендаційним листом задля проходження військової служби за контрактом;
  • військовозобов’язані, що перебувають у розшуку та доставлені органами Національної поліції.

Саме під час надання правової допомоги останній категорії громадян, надходять відповідні зауваження та скарги, оскільки доступ сторонніх осіб до військових обʼєктів, насамперед пункту попереднього збору військовозобовʼязаних, є обмеженим.

З метою дотримання конституційного права військовозобовʼязаних громадян на отримання правової допомоги, визначено спеціальне місце на території Волинського ОТЦК та СП, що не є режимним об’єктом, для забезпечення конфіденційного спілкування адвокатів з громадянами, що призиваються на військову службу.

Це рішення спрямоване на створення належних умов для надання адвокатами якісної правової допомоги.

Нагадаємо, раніше У Волинському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки заявили, що адвокати не повинні втручатися у процеси мобілізації та проходження військово-лікарської комісії. Заяву вже прокоментували у Національній асоціації адвокатів України.

В свою чергу, заступник голови Комітету НААУ Ігор Колесников зауважив, що ігнорування ТЦК гарантій адвокатської діяльності, крім національного законодавства, також порушує міжнародні стандарти, визначені ООН в Основних принципах про роль юристів. А це свідчить про тиск та втручання в професійну діяльність, що унеможливлює належний захист прав та свобод людини і громадянина.

Також, представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області прокоментувало дану ситуацію, нагадавши, що згідно зі статтею 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. Ніхто в Україні не може бути позбавлений такого права, навіть в умовах воєнного стану.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.