Закон про ВАКС вносився і розглядався Верховною Радою без консультацій з ВРП, що є порушенням законів: Ставнійчук

Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядає справу за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України  «Про Вищий антикорупційний суд» від 7 червня 2018 року № 2447–VIII зі змінами (далі – Закон).

Під час заслуховування позицій залучених учасників та сторін у Конституційному суді України, Марина Ставнійчук, комітет НААУ з питань верховенства права зазначила, що при прийнятті Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” були допущені порушення Законів України, в тому числі Конституції.

“У діяльності Вищого антикорупційного суду проглядається явно обвинувальний ухил. Це стосується забезпечення прав і свобод громадян. У тому числі і адвокатів, які представляють інтереси своїх підзахисних. Сьогодні потрібно говорити про дотримання етичних стандартів у судових процесах. Ми вважаємо, що КСУ повинен взяти до уваги деякі моменти, пов’язані зі створенням ВАКС.

Наприклад, Закон «Про Вищій антикорупційний суд» вносився і розглядався Верховною Радою без консультацій з Вищою радою правосуддя. Це є порушенням, як Конституції, так і Закону «Про судоустрій і статус суддів» та Закону «Про Вищу раду правосуддя». В даному випадку президент і парламент повинні були керуватися Конституцією », – зазначила Ставнійчук.