Затримано посадовця Міноборони: 9 тис дол за оформлення документів про зняття з військового обліку: ч. 3 ст. 332 КК

За процесуального керівництва спільної групи прокурорів Київської міської прокуратури та Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону затримано заступника начальника одного з управлінь Міністерства оборони України під час передачі документів про зняття військовозобов’язаного з військового обліку для безперешкодного виїзду за кордон (ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

​За даними слідства, полковник домовився із громадянином України призовного віку про оформлення за грошові кошти документів про зняття з військового обліку для того, щоб останній не підпадав під призов за мобілізацією та мав можливість безперешкодного виїзду за кордон в період дії воєнного стану.

​Вартість своїх послуг посадовець оцінив у 9 тис доларів США.

​Його затримали в порядку ст. 208 КПК України після передачі документів та одержання коштів. ​У ході обшуків, проведених за місцем проживання посадовця, вилучено документи та військові квитки третіх осіб, виписки з медичних карт, аркуші з печатками військових частин РФ, зброю та грошові кошти.

​Наразі затриманому повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжного заходу. ​Також вживаються заходи для встановлення інших осіб, причетних до вчинення вказаного злочину, у тому числі серед працівників районного центру комплектації та соціальної підтримки.

​Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві за оперативного супроводу Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області.