Затримано запоріжця, який поширював дані про дислокацію українських військових та наводив російські ракети на об’єкти інфраструктури Запоріжжя

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину України, який поширював дані про переміщення та розташування Збройних Сил України (ч. 3 ст. 114-2 КК України).

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, проросійськи налаштований запоріжанин, бажаючи якнайшвидшої окупації міста, добровільно збирав та передавав представникам країни-агресора інформацію про місця дислокації та переміщення українських захисників у Запорізькому регіоні. Координати окремих підрозділів ЗСУ та детальний опис видів, кількості військової техніки та напрямків її переміщення поширював шляхом смс та відеоповідомлень у закритому Telegram-каналі. Також окупантів цікавили об’єкти інфраструктури обласного центру.

Ставши очевидцем ремонту української військової техніки на одному із запорізьких підприємств, передав окупантам відомості щодо її геолокації, кількості та стану.

Правоохоронці затримали підозрюваного в порядку ст. 208 КПК України. Під час обшуків за місцем його проживання виявили мобільний телефон і комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Наразі суд обрав чоловіку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Заходи із викриття здійснювались прокуратурою спільно зі співробітниками Управління СБУ в Запорізькій області.