Завершено розслідування щодо трьох співробітників МВС у сприянні в озброєнні правоохоронців російськими гранатами у 2014 році

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань завершено досудове розслідування стосовно двох діючих посадових осіб керівного складу центрального органу управління Національної поліції України та одного колишнього правоохоронця – ексспівробітників Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ України.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрювані, з метою перешкоджання масовим протестам, які проходили у січні-лютому 2014 року в центральній частині м. Києва, в порушення Закону України «Про міліцію», розробили проекти змін до нормативних актів Кабінету Міністрів, які надавали можливість правоохоронцям застосовувати світлошумові, газові та димові гранати виробництва РФ. Незаконну поставку в Україну понад 13 тис таких спецзасобів забезпечило екскерівництво МВС України.

В подальшому співробітники Департаменту громадської безпеки МВС склали низку службових документів, на підставі яких гранати російського виробництва були видані особовому складу працівників органів внутрішніх справ та застосовані ними 18 і 19 лютого 2014 року до мітингувальників у центральній частині м. Києва. Внаслідок таких дій тоді постраждали 86 осіб. Зокрема, тяжкі тілесні ушкодження отримали 17 осіб, середньої тяжкості – 23 особи, легкі – 45 осіб. Одна людина загинула.

Також підозрювані розробили проекти змін, які дозволяли використовувати водомети за температури повітря нижче нуля та тимчасово обмежувати рух транспорту і доступ громадян до окремих місцевостей і об’єктів за рішенням керівника органу внутрішніх справ.

22 січня 2014 такі зміни до діючого законодавства, в порушення Закону України «Про Кабінет Міністрів України», були схвалені урядом. Згодом, протягом квітня-травня 2014 року ці рішення були визнані судом незаконними та скасовані.

Окрім цього, один з правоохоронців підозрюється у пособництві в наданні 45 млн гривень неправомірної вигоди у вигляді заохочень та премій від керівництва Міністерства внутрішніх справ України працівникам спецпідрозділу «Беркут» за їх активну участь у перешкоджанні акціям протесту.

Правоохоронці підозрюються у вчиненні у складі організованої групи пособництва незаконному перешкоджанню проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою із застосуванням фізичного насильства; пособництва перевищенню працівниками правоохоронних органів влади, що супроводжувалося насильством, застосуванням зброї та спеціальних засобів; пособництва спричиненню умисного тяжкого тілесного ушкодження з метою залякування потерпілого та інших осіб ( ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ст. 340, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України). Одному з правоохоронців також інкриміновано пособництво у наданні службовим особам неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України).

Наразі слідство завершено, стороні захисту та потерпілим відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення в порядку, передбаченому ст. 290 КПК України.