Жителька Закарпаття отримала вирок за виправдовування агресії – 12 років ув’язнення: ч. 2 ст. 436-2, ч. 6 ст. 111-1 КК

Прокурори Закарпатської обласної прокуратури в порядку спеціального судового провадження довели вину уродженки Хуста у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників, а також колабораційній діяльності за ч. 2 ст. 436-2, ч. 6 ст. 111-1 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Прихильницю «руського миру» засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі вирок набрав законної сили. Також їй заборонено упродовж 15 років працювати в органах влади, місцевого самоврядування та інших установах.

У суді доведено, що після переїзду у москву в 2019 році засуджена у своїх соцмережах та ефірах російських пропагандистів вела підривну інформаційну діяльність проти України. Вона організовувала, проводила та висвітлювала в мережі політичні заходи, спрямовані на підтримку представників рф та окупаційних адміністрацій. Також дискредитувала Збройні Сили України.

Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що її публікації несуть загрозу національній безпеці України. Спеціальне досудове розслідування – СБУ.