17,5% практикуючих адвокатів України є суб’єктами надання безоплатної правової допомоги

В 2020 році адвокати, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги, отримали понад 81,9 тис. доручень для надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі. Щодо цивільних та адміністративних справ, то адвокатам видано близько 24,4 тис. доручень.

Про це повідомила прес-служба Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги.

«Адвокати є важливими партнерами системи безоплатної правової допомоги. Завдяки їм тисячі клієнтів мають можливість розв’язати свої життєві проблеми у правовий спосіб, повірити у силу закону. Адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, є суб’єктами надання БВПД. Наразі у цьому реєстрі нараховується 7 553 адвокати. У 2020 році центри з надання БВПД уклали понад 3,2 тис. контрактів з адвокатами. Співпраця з системою БПД надає адвокатам можливість постійно підвищувати кваліфікацію завдяки навчанням, які організовують центри з надання БВПД», — зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Нагадаємо, що Національна асоціація адвокатів України повідомляла про збільшення кількості адвокатів, станом на 11 листопада 2020 року, до 58 776 адвокатів, з яких – 44 177 практикуючих.