2021 року на розгляд судової палати для розгляду справ про банкрутство передано 24 справи: суддя ВС Погребняк

Суддя судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду доктор юридичних наук Володимир Погребняк ознайомив учасників онлайн-практикуму з темою  «Актуальна судова практика Верховного Суду у справах про банкрутство (неплатоспроможність)».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

На думку спікера, однією з таких ключових змін у ГПК України є запровадження нових процесуальних форм забезпечення єдності судової практики, як-от: палата, об’єднана палата або Велика Палата Верховного Суду (статті 302, 303, 315 ГПК України). З огляду на таку структуру узгодження правових позицій, викладених у постановах касаційного суду, у постанові КГС ВС від 25 червня 2019 року у справі № 911/1418/17 наведено висновок щодо порядку застосування правових позицій ВС. Зокрема, касаційний суд зазначив, що логіка побудови й мета існування процесуальних механізмів забезпечення єдності судової практики вказує на таке: задля застосування норм права в подібних правовідносинах за наявності протилежних правових висновків суду касаційної інстанції варто виходити з того, що висновки, які містяться в судових рішеннях судової палати КГС ВС, мають перевагу над висновками колегії суддів. Так само висновки об’єднаної палати КГС ВС превалюють над висновками палати чи колегії суддів цього суду, а висновки ВП ВС – над висновками об’єднаної палати, палати й колегії суддів КГС ВС.

Володимир Погребняк поінформував, що за період із 1 січня по 16 грудня 2021 року на розгляд судової палати для розгляду справ про банкрутство передано 24 справи, на розгляд об’єднаної палати КГС ВС – п’ять справ, а на розгляд Великої Палати ВС – 24 справи.