7 років від початку Євромайдану – суспільство зачекалося справедливості і органи правопорядку працюють над тим, щоб правда перемогла: нове відео від Венедіктової

Загинули 78 цивільних осіб і 13 правоохоронців. У протистоянні загалом постраждало більше 2,5 тисяч осіб, з них понад 2000 визнано потерпілими у кримінальних провадженнях.

Про це заявила Ірина Венедіктова, Генеральна прокурорка у своєму відеозверненні щодо результатів розслідування та судового розгляду справ Майдану.

“7 років від початку Євромайдану – суспільство зачекалося справедливості і органи правопорядку працюють над тим, щоб правда перемогла. Боротьба за гідність і свободу змінила історію і країну, а ціна революційних перетворень дуже висока”, зазначає Венедіктова.

Генеральна прокурорка нагадує, що в січні створювали спеціальний підрозділ у Державному бюро розслідувань, що продовжив встановлювати істину щодо злочинів вчинених у зв’язку із масовими протестами в 2013-2014 роках

«Ми зробили все, щоб процес не зупинявся. Наразі прокурори Департаменту у справах Майдану Офісу генпрокурора здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 60 кримінальних провадженнях, що охоплюють понад 4300 епізодів правопорушень. Також у судах першої інстанції забезпечується підтримання публічного обвинувачення у 86 судових справах стосовно 176 осіб»