Адвокат Данилюк захистила польського волонтера Водзінського, якого митники оштрафували через те, що він віддав власний автомобіль військовим

Адвокат Ірина Данилюк добилась закриття справи щодо польського волонтера Матеуша Водзінського, якого українські митники хотіли оштрафувати через те, що він віддав власний автомобіль військовим і тим самим порушив митні правила України.

Протокол про порушення митних правил на Матеуша Водзінського львівські митники склали 18 вересня 2023 року, а свою автівку Suzuki Grand Vitara він віддав Полку Кастуся Калиновського влітку 2022-го.

Про це пише ZMINA.

Автомобіль, який заїхав в Україну в такому режимі, а не як гуманітарна допомога, мав би залишити територію не пізніше, ніж за рік, тож митники розцінили випадок Водзінського як порушення, а тому призначили йому штраф 170 тисяч гривень або конфіскацію автівки.

Для забезпечення сплати штрафу в Матеуша вилучили інший автомобіль Dodge, яким він возив допомогу для ЗСУ, та свідоцтво про реєстрацію.

Адвокатка Данилюк взялась за справу у жовтні поточного року. Їй вдалося довести, що, віддаючи військовим свій автомобіль, волонтер діяв в обставинах крайньої потреби.

Захисниця, повідомляючи про результат судового розгляду, написала, що “розумний глузд переміг”.

“Мені вдалось довести що Матеуш, віддаючи свій автомобіль військовим, діяв в обставинах крайньої потреби, і провадження щодо нього слід закрити. Суддя Радченко закрив провадження. І Матеуша не оштрафують за його допомогу Україні”, – зазначила Данилюк.

Матеуш Водзінський з 2022 року загалом організував передачу українським військовим понад 160 автомобілів.