Адвокат Ірина Данилюк добилась закриття справи щодо польського волонтера Матеуша Водзінського, якого українські митники хотіли оштрафувати через те, що він віддав власний автомобіль військовим і тим самим порушив митні правила України.
Протокол про порушення митних правил на Матеуша Водзінського львівські митники склали 18 вересня 2023 року, а свою автівку Suzuki Grand Vitara він віддав Полку Кастуся Калиновського влітку 2022-го.
Про це пише ZMINA.
Автомобіль, який заїхав в Україну в такому режимі, а не як гуманітарна допомога, мав би залишити територію не пізніше, ніж за рік, тож митники розцінили випадок Водзінського як порушення, а тому призначили йому штраф 170 тисяч гривень або конфіскацію автівки.
Для забезпечення сплати штрафу в Матеуша вилучили інший автомобіль Dodge, яким він возив допомогу для ЗСУ, та свідоцтво про реєстрацію.
Адвокатка Данилюк взялась за справу у жовтні поточного року. Їй вдалося довести, що, віддаючи військовим свій автомобіль, волонтер діяв в обставинах крайньої потреби.
Захисниця, повідомляючи про результат судового розгляду, написала, що “розумний глузд переміг”.
“Мені вдалось довести що Матеуш, віддаючи свій автомобіль військовим, діяв в обставинах крайньої потреби, і провадження щодо нього слід закрити. Суддя Радченко закрив провадження. І Матеуша не оштрафують за його допомогу Україні”, – зазначила Данилюк.
Матеуш Водзінський з 2022 року загалом організував передачу українським військовим понад 160 автомобілів.