Адвокат Карпенко заявив про приховування ухвал щодо Шуфрича у реєстрі та неможливість внести 33 млн грн застави через санкції

Служба безпеки України зверталася до Державної судової адміністрації з проханням засекретити ухвали Шевченківського районного суду Києва у справі підозрюваного в державній зраді народного депутата Нестора Шуфрича. Зокрема, у судовому реєстрі немає ухвали про звільнення Шуфрича з-під варти, яке відбулося 16 квітня 2026 року.

Про це в коментарі hromadske повідомив адвокат Віктор Карпенко.

«Ухвали Шевченківського суду ви не бачите щодо цієї справи, а апеляційного суду — бачите. Для чого вони це робили, ми не розуміємо», — повідомив адвокат Віктор Карпенко.

За його словами, Шевченківський райсуд обґрунтував звільнення тривалістю тримання під вартою, станом здоров’я та неможливістю внесення застави. Апеляційний суд застосував альтернативу у вигляді застави 33 млн грн, однак внести її захист не міг через санкції РНБО. Нині Шуфрич перебуває під цілодобовим домашнім арештом і постійним медичним контролем.

Для адвокатської спільноти ця ситуація ставить конкретне питання: на якій правовій підставі СБУ може ініціювати засекречення судових ухвал у ЄДРСР? Закон «Про доступ до судових рішень» передбачає обмеження доступу до рішень у справах, що містять державну таємницю. Але механізм засекречення вже ухваленого рішення за зверненням органу розслідування — без відповідної процесуальної ухвали суду — є нетиповою практикою, яка потребує окремого обґрунтування.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.