Адвокат протоієрей Чекман вважає, що є судова перспектива оскарження релігієзнавчої експертизи Служби з етнополітики та свободи совісті

Адвокат протоієрей Микита Чекман готує судовий позов, яким оскаржить висновки релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ, організованої Державною службою з етнополітики та свободи совісті.

Про це захисник повідомив в інтерв’ю сайту dialogtut.org.

За словами о. Микити, «є судова перспектива оскарження цієї експертизи», яка «порушує права всіх релігійних організацій, які входять до складу Української Православної Церкви як релігійного об’єднання».

«Ми запросили в Державної служби з етнополітики та свободи совісті всі дотичні до експертизи матеріали: протоколи та відеозаписи засідань експертної групи, адже всі засідання проводились під повну відеофіксацію, – розповів адвокат. – Ми отримали підтвердження від ДЕСС, що ці матеріали готуються, офіційно сплатили кошти за виготовлення необхідних копій – а це 200 сторінок і джерела-носії інформації з відеозаписами. Щойно отримаємо, почнемо опрацьовувати й визначати подальші кроки для оскарження цієї експертизи».

Отець Микита зауважив, що відповідно до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» ДЕСС має право проводити релігієзнавчі експертизи, однак не існує жодного нормативного акту, який би регулював порядок їх проведення. Як приклад він назвав закон «Про судову експертизу», у якому «чітко прописаний порядок проведення експертиз, якою повинна бути кваліфікація експертів тощо».

«Проте у випадку з ДЕСС ми бачимо, які були “експерти”. Це люди, які ще до моменту проведення своєї так званої експертизи висловлювали негативне ставлення до УПЦ. Це можна відслідкувати з відкритих джерел – зокрема із соціальних мереж, де “експерти” викладали пости з оціночними судженнями про Українську Православну Церкву. Тому немає жодних підстав вважати їхній висновок об’єктивним», – сказав адвокат.