Адвокат з Чикаго, який публічно принижував українців, програв суд і отримав багато негативних відгуків

Чиказького адвоката позбавили можливості використовувати правову систему, щоб придушити онлайн-штурм, який він сам і розпочав, роблячи негативні коментарі про українців у соціальних мережах, після того, як суд постановив, що це були висловлювання, а не наклеп.

Про це пише Bloomberg Law.

Все почалось з того, що Девід Фрейдін почав шукати прибиральницю. У 2017 році він написав у Facebook: «Трамп вніс Україну в список заборонених на в’їзд?! Ми просто не можемо знайти прибиральницю!»

Фрейдін в коментарях зазначив, що українці «шукають основні причини того, чому 9 з 10 прибиральниць, які у нас були, були українками, а 9 з 10 професорів юридичного факультету – ні».

Люди відповіли на сторінках фірми Фрейдіна у Facebook, Yelp і Google негативними відгуками та оцінками однієї зірки.

Серед тих, хто поставив фірмі одну зірку, була Вікторія Чамара. У своєму коментарі вона сказала, що Фрейдін є «соромом і ганьбою» для юридичної професії, назвала його коментарі «неетичними та принизливими» і назвала його «лицеміром», «шовіністом» і «расистом», який «не має право займатися адвокатською діяльністю».

Деякі анонімні відповідачі залишили відгуки з однією зіркою і сказали, що юридичні послуги, які надавали Фрейдін та його фірма, були неякісними, хоча вони ніколи не користувалися послугами цієї фірми.

Окружний суд США Північного округу Іллінойсу постановив, що згідно із законодавством штату Іллінойс рецензії адвоката є наклепницькими самі по собі, оскільки вони ставлять під сумнів здатність Фрейдіна займатися адвокатською діяльністю. Тим не менш, він відхилив позов Фрейдіна, постановивши, що справа з коментарями не підлягає судовому розгляду, оскільки коментарі є лише висловлюванням думки.

Підтверджуючи, Апеляційний суд сьомого округу США постановив, що коментарі є неточними і не можуть об’єктивно визначити їх як правдиві чи хибні.

Фрейдін та його фірма заявили, що відгуки не відповідають дійсності, оскільки вони натякали, що рецензенти дійсно користувалися їхніми юридичними послугами.

Зауваження Чамари про те, що Фрейдін був лицеміром, шовіністом і расистом, також були думкою, оскільки вони були зроблені без конкретної підтримки фактами, йдеться у рішенні судді Девіда Ф. Гамільтона. Суд також постановив, що оцінка з однією зіркою сама по собі не є наклепницькою. Вона лише відображає власні уподобання рецензента, а не об’єктивний факт, який є правдивим чи хибним.

До думки приєдналися судді Майкл С. Канне та Емі Дж. Сент Ів.

Юридична фірма Фрейдіна представляла його і саму себе. Відповідачів представляла Далія Сапер з Чикаго.

Справа – «Адвокатські офіси Девіда Фрейдіна, ПК проти Чамари», 2022 BL 31114, 7th Cir., No. 18-3216, 1/28/22.