Адвоката Олексія Барановського, який співпрацює з адвокатом Олексієм Шевчуком, позбавили статусу

Адвокат з підмосков’я Олексій Барановський звернувся до Комісії з етики та стандартів федеральної палати адвокатів зі скаргою на позбавлення статусу. Мін’юст вимагав покарати його за “підтримку «націоналістичного режиму Києва” – а палата стверджувала, що він припустився «вияву неповаги до росії як держави».

У скарзі Барановський зазначає, що кваліфкомісія та рада АП незаконно розширили претензії у «дисциплінарці». Також адвокат упевнений, що палата «підігравала» представнику Мін’юсту. Він сподівається, що після ордера МКС на арешт путіна федеральна палата зніме з нього «безглузді політичні звинувачення».

Про це повідомляє ресурс країни агресора Адвокатская улица.

“У рамках дисциплінарного провадження було реалізовано явне сприяння заявнику – професійному та досвідченому учаснику дисциплінарного провадження, який явно не потребує тієї міри сприяння (формування доводів та їх обґрунтування за нього дисциплінарними органами), яке було б доречним для заявника-непрофесіонала”, – прокоментував Барановський позбавлення статусу адвоката на росії.

Як відомо, російський адвокат Олексій Барановський співпрацює з українським адвокатом Олексієм Шевчуком.

Витяг з Єдиного реєстру адвокатів України

На запитання журналіста чому Барановський переїхав в Україну, він відповів, що у 2013 році на росії стало дуже мало свіжого повітря. Журналістика там почала втрачати актуальність, поступаючись місцем пропаганді.

“Я зрозумів, що треба щось змінювати. В Україні мав друзів та далеких родичів, захотів подивитись, як буває по-іншому. Навіть Янукович тоді проголошував вектор на Європу. А потім почалась Революція Гідності, Євромайдан – мабуть найяскравіше враження за все моє і журналістське, і просто людське життя. Більше ні з чим порівняти за драматургією…

Зараз я вже і російський, і український адвокат. Можу працювати в обидвох країнах. Треба відзначити, що в Україні інша правова реальність, ніж в Росії. Тут бувають виправдальні вироки, більш гуманний кримінально-процесуальний кодекс. Його ще називають кодексом Портнова, але насправді його ухвалили за напрацюваннями Венеціанської комісії та інших європейських інституцій у кінці періоду Януковича. Адвокатом в Україні значно цікавіше працювати, оскільки можна чогось досягати в суді, де є реальна змагальність сторін. Хоча не лише суди більш правовим чином влаштовані, але й з точки зору адвокатської професії все доволі цікаво зроблено. В Україні адвокатська професія, якою я її бачу, організована не за пострадянськими лекалами, а більше з врахуванням європейського досвіду”, зазначав Барановський.